Pozvanka_banner.png
43.png

Česká sekce INSEA ve spolupráci se Základnou umeleckou školou Karola Pádivého v Trenčíně a katedrou výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci zve všechny zájemce k účasti na mezinárodním výstavním projektu.

 

Milé kolegyně a kolegové,

dovolujeme si pozvat všechny učitele a učitelky výtvarné výchovy všech stupňů a typů škol a mimoškolních zařízení či edukátorky a edukátory galerií a muzeí k účasti na národním kole mezinárodního bienále figurální kresby a malby dětí a mládeže. Mezinárodní bienále je organizováno v rámci projektu Erasmus se slovenskými a italskými partnery.

Tématem soutěžní přehlídky je figura a organizátoři se těší na různá pojetí tohoto tématu, jež rozvinete spolu se svými žákyněmi a žáky. Na přehlídku je možné zaslat jak jednotlivé práce, tak kolekce prací i celé projekty. Počet prací nebo projektů není omezen, z prostorových důvodů však přijímáme pouze dvojrozměrné práce, zejména kresby a malby apod.

Všechny zaslané práce budou součástí výstavy v barokní budově Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Každý pedagog a kolektiv obdrží diplom, vybrané práce budou po skončení národního kola zaslány na mezinárodní výstavu. Z výstavy vznikne katalog a webová prezentace.

Všichni zájemci o účast na soutěžní přehlídce mohou své projekty a práce dětí a mládeže ve věku do 19 let včetně přihlašovat prostřednictvím webového formuláře na stránkách www.insea.cz. Samotné kolekce prací je třeba opatřit doprovodným štítkem s údaji o práci či projektu. Práce je možné zaslat poštou nebo osobně přinést a odevzdat na vrátnici Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci.

Práce, jež postoupí do mezinárodního výběru, se nevracejí, ostatní práce si mohou pedagogové osobně vyzvednout po skončení výstavy.

 

Pokud to epidemická situace dovolí, výstava bude zahájena vernisáží a pedagogům a žákům nabídneme kulturní program. Ocenění účastníci získají hodnotné ceny, pedagogům nabídneme zdarma knižní tituly z produkce České sekce INSEA a KVV PdF UP v Olomouci a další drobné dárky.

Celostátní přehlídka výtvarných prací účastníků Národního kola mezinárodního bienále figurální kresby a malby dětí a mládeže do 19 let bude trvat cca jeden měsíc, poté vybrané práce poputují na Slovensko, kde se v dubnu uskuteční výstava mezinárodní.

 

Místo konání

Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci (konvikt)

Univerzitní 3–5

779 00 Olomouc

 

Kontaktní osoba

Petra Šobáňová

 

 

Těšíme se na vaši účast!

S pozdravem –

doc. Mgr. Petra Šobáňová, Ph.D.

předsedkyně České sekce INSEA

Pedagogická fakulta | katedra výtvarné výchovy

Univerzita Palackého v Olomouci

Univerzitní 3–5

779 00 Olomouc

Czech Republic

+420 585 635 444 | 776 283 459

www.insea.cz

Každou práci je třeba opatřit níže uvedeným doprovodným štítkem (ideálně jen prosím připněte nebo nalepte k práci). Pokud předkládáte celý projekt, stačí vyplnit pouze jeden štítek.

44.png
46.png
Propozice a další materiály ke stažení
Pozvanka_bienale.png
 

Registrace pro účastníky bienále

Chcete-li se registrovat, věnujte prosím chvíli času vyplnění údajů níže. V případě, že hlásíte jednotlivé práce či kolekce jednotlivců, registrujte konkrétního žáka, žákyni. Pokud registrujete kolektivní dílo či celý projekt, do jména v úvodu formuláře vepište jméno sebe jako pedagoga nebo jiného koordinátora. Dále pak prosím specifikujte, že jde o projekt. Hlásit se samozřejmě mohou i jednotliví tvůrci (bez souvislosti se školou); v tom případě nebudou uvádět jméno pedagoga.

45.png